ПДФ Штампа Ел. пошта

БИОГРАФИЈА протојереја Деливоја Рајака

 

Протојереј Деливоје Рајак. Рођен је 19. априла 1953. године у Доброучићима код Рогатице. Богословију „Свети Сава“, завршио је у Београду 1972/73. године.

Благословом Његовог Преосвештенства митрополита дабробосанског Господина Владислава мбр. 369/73 од 1. септембра 1976. године, постављен је за пароха милешевског при манастиру Милешеви. Поводом прославе 750-це манастира Милешева 1985. године, одликован је правом ношења црвеног појаса. Био је парох милешевски  до 1987. године када је премештен за Вареш..

Избијањем рата у бившој Југославији 1992. године из Вареша је протеран и примљен у Епископију милешевску као други парох пријепољски (Е.бр. 57 од 25. септембра 1992.године).

Звањем протонамесника одликован је у Пријепољу о Васкрсу 1993. године Е.бр. 67.

За нововарошког пароха и старешину цркве Св. Тројице у Новој Вароши постављен је 12. октобра 1995. године, Е.бр. 127.

У цркви Св. Тројице у Новој Вароши одликован је чином протопрезвитера 30. јануара 2000. године, Е.бр. 25.

У Новој Вароши је био до 2001. године када је примљен у банатску Епархију и постављен за пароха у Опову 31. августа 2001. године, Е.бр. 362.

На Богословском Институту СПЦ у Београду  је дипломирао 08. маја 2001. године, број дипломе 107. У Опову је остао до 11. фебруара 2003. године.

Од 20. фебруара 2003. године АЕМ бр. 152/2003. постављен је за пароха при храму Св. Петке у Београду и служио све до 22. децембра 2009. године када је премештен у цркву Св. Тројице у Сремчици, АЕМ бр. 1607/2009. од 05. децембра 2009.године.